Stránky brněnské lovecké kynologie

Vítám vás na stránkách Brněnské kynologie. Zde najdete fotky z akcí, které pořádají Brněnští kynologové, články, výzvy, odkazy a zajímavosti z aktuálního kynologického života kynologické komise OMS Brno-město. Tyto webové stránky nejsou oficiálními stránkami OMS Brno-město.

Zkoušky bezkontaktního norování Brno 31.5.2008

Vážení přátele lovecké kynologie, dne 31.5.2008  proběhly zkoušky bezkontaktního norování.

V odmlce několika let se norování opět zařadilo na plán zkoušek  OMS Brno - město.

Již ráno panoval  na místě konání čilý ruch, neboť tato zkouška je náročná. Po tolika letech  absence této akce probouzela  emoce, nadšení a snad i trochu nostalgie. Pamětníkům norování v Brně městě nemusím připomínat že na norách v Soběšicích se konaly nejen zkoušky, memoriály, ale i akce evropského významu. Použil jsem slov na norách… opravdu byly v areálu střelnice původně dvě nory. Tyto nory sloužily za dob své slávy nejen pro nácviky, ale také, jak jsem již zmiňoval ke zkouškám, memoriálům a šampionátům, kdy na těchto akcích které se konaly převážně za dob minulého režimu,  nechyběly zástupci Rakouska, Německa, Ruska i NDR.

V součastné době slouží pro nácviky i zkoušky jen jedna nora, která přežila hlodání zubu času a trpělivě čekala na znovu zprovoznění. Vzhledem k tomu, jak šel čas, tak norování pomalu upadalo a změny zákonů a zkušebních řádů napomohly tomu že vůdců z malými plemeny ubývalo.

V součastné době se opět rozmáhá chov malých plemen a tím opět roste zájem o pracovní zkoušky, tudíž i o norování.

Na zkouškách konaných dne 31.5.2008 se sešlo šest psů různých plemen z původně osmi přihlášených . Pro některé tato zkouška znamenala zúročení času věnovaného přípravě svých psů, ale i kalich hořkosti neúspěchu.

Z šesti psů obstálo  pět psů a jeden pes  neuspěl.

Počet  84 bodů hodnocením obstál obdržely: fena Happy z Katrovice (JGT), kterou vedl pan Jiří Hytych a pes Arnie od Chrudoše (JTK) veden paní Evou Hradeckou, počet bodů 81 obdržely :pes Abrissko Chocokiss (WHWT) vedený paní Hanou Krajčovičovou, fena Rabina z Ostašova (BRT) vedená panem Zdeňkem Knotkem a fena Gerda z Poodří (JTK) vedená panem Miroslavem Novákem.

Bohužel i neúspěch provázel tyto zkoušky a ocenění neobstál a počet bodů nula obdržel pes Bartoliny Bohemia Charisma (JDR) vedený panem Mudr.Miroslavem Bočkem.

Závěrem chci poděkovat sboru rozhodčích ve složení : vrchní rozhodčí pan Bouzek Dušan st.

Nadále rozhodčím panu  Štěpánkovi a panu Machátovi za pečlivé posuzování, dále kynologické komisi OMS Brno - město za pomoc při přípravě zkoušek.

Lovecké kynologii zdar Pavel Mrkvica

    

            

 

  

z prava jednatel OMS Brno - město Resner Vlastimil, předseda OMS Brno - město Hilšer Jan, vrchní rozhodčí Bouzek Dušan st., roz

DSCF6934.JPG

Z prava předseda OMS Brno - město pan Hilšer Jan, Mrkvica Pavel a pan Job František, pilíř kynologické komise OMS Brno - město.

DSCF6980.JPG

Rozhodčí při posuzování.

DSCF6981.JPG

Výměna lišek.

DSCF7021.JPG

Administrativy je stále hodně.

DSCF7039.JPG

1  
2  
 
Administraci těchto stránek provádí Trnka David e-mail zespacilky@seznam http// www.zespacilky.webgarden.cz